Historia 1990r

Firma Packmate została założona w celu wprowadzania na rynek automatycznego pakowania produktów. W ciągu 20 lat niewielka firma rozrosła się do rozmiarów globalnej organizacji obsługującej kilkanaście firm znajdujących się na liście Fortune 500.

Rok 1990

George Lam założył firmę Packmate w 1993 roku w czasie gdy opakowania elestyczne stawały się najbardziej popularne. Porzucił swoją karierę jako dyrektor zarządzający w firmie Willet UK i założył swoją pierwszą fabrykę w Chinach w miejscowości Zhuhai (została ona później zakupiona przez firmę Videojet). George Lam szybko zyskał znakomitą reputację jako specjalista urządzeń i wyposażenia do pakowania automatycznego.

George był zdeterminowany aby zacząć pomagać firmom w rozwiązywaniu ich problemów związanych z pakowaniem. Był to czas kiedy Chińskie maszyny borykały się z bardzo wysoką awaryjnością. Pewnego razu podczas usługi serwisowej zmuszony został do rozebrania jednej z pięciu maszyn produkcyjnych w celu zapewnienia części zamiennych dla pozostałych urządzeń w zakładzie. Wtedy właśnie zaczął realizować swoją wizję własnej fabryki maszyn pakujących wraz z zapleczem części zamiennych.

W połowie lat 90-tych George zaczął dostarczać wysokiej jakości urządzenia pakujące, które były trwałe,niezawodne i przyjazne dla użytkownika – tak narodziła się marka Packmate.